İçeriğe geç

Aralık Yol Tarifi

Iğdır Aralık yol tarifi; yazımızda öncelikle Aralık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aralık’a nasıl gidilir? Aralık yol tarifi? Aralık yol haritası? Aralık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aralık İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır’ın ilçesi olan Aralık, Iğdır’ın yerleşim yerlerinden biridir. Aralık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 852 km2’dir. Aralık ilçesinin rakımı ise 819 m olarak hesaplanmıştır. Aralık ilçesinin Kuzeyinde Ermenistan, doğusunda Azer, batısında Karakoyunlu ve Iğdır Merkez, Güneyinde ise Ağrı ve İran ilçeleri bulunmaktadır. Aralık ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aralık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aralık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.313 nüfusa sahiptir.

Aralık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aralık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aralık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aralık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aralık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aralık’a Nasıl Gidilir? Aralık Yol Tarifi

Aralık’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aralık’a gelebilirsiniz. Aralık karayolu ile Iğdır şehir merkezine 53.8 km, İstanbul’a yaklaşık 1.602 km, Ankara’ya yaklaşık 1.239 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.955 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Iğdır Şehir Merkezinde yer alan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na gidebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aralık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.