İçeriğe geç

Araklı Yol Tarifi

Trabzon Araklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Araklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Araklı’ya nasıl gidilir? Araklı yol tarifi? Araklı yol haritası? Araklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Araklı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Araklı, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Araklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 464 km2’dir. Araklı ilçesinin rakımı ise 6 m olarak hesaplanmıştır. Araklı ilçesinin doğusunda ise Sürmene, batısında Arsin, Güneyinde ise Gümüşhane ilçeleri bulunmaktadır. Araklı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Araklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Araklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48.660 nüfusa sahiptir.

Araklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Araklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Araklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Araklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Araklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Araklı’ya Nasıl Gidilir? Araklı Yol Tarifi

Araklı’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Araklı’ya gelebilirsiniz. Araklı karayolu ile Trabzon şehir merkezine 73.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.095 km, Ankara’ya yaklaşık 761 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.448 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Araklı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.