İçeriğe geç

Araç Yol Tarifi

Kastamonu Araç yol tarifi; yazımızda öncelikle Araç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Araç’a nasıl gidilir? Araç yol tarifi? Araç yol haritası? Araç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Araç İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu’nun ilçesi olan Araç, Kastamonu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Araç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.446 km2’dir. Araç ilçesinin rakımı ise 676 m olarak hesaplanmıştır. Araç ilçesinin Kuzeyinde Daday, doğusunda İhsangazi, batısında Karabük, Güneyinde ise Çankırı ilçeleri bulunmaktadır. Araç ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Araç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Araç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.670 nüfusa sahiptir.

Araç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Araç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Araç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Araç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Araç’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Araç’a Nasıl Gidilir? Araç Yol Tarifi

Araç’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Araç’a gelebilirsiniz. Araç karayolu ile Kastamonu şehir merkezine 66.7km, İstanbul’a yaklaşık 468 km, Ankara’ya yaklaşık 287 km, İzmir’den ise yaklaşık 826 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kastamonu Şehir Merkezinde yer alan Kastamonu Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kastamonu Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Araç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.