İçeriğe geç

Araban Yol Tarifi

Gaziantep Araban yol tarifi; yazımızda öncelikle Araban şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Araban’a nasıl gidilir? Araban yol tarifi? Araban yol haritası? Araban İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Araban İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep’in ilçesi olan Araban, Gaziantep’in yerleşim yerlerinden biridir. Araban İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 592 km2’dir. Araban ilçesinin rakımı ise 530 m olarak hesaplanmıştır. Araban ilinin Kuzeyinde Adıyaman, doğusunda ise Şanlıurfa, batısında Kahramanmaraş, Güneyinde ise Yavuzeli ilçeleri bulunmaktadır. Araban ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Araban İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Araban ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.761 nüfusa sahiptir.

Araban İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Araban Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Araban’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Araban Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Araban’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Araban’a Nasıl Gidilir? Araban Yol Tarifi

Araban’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Araban’a gelebilirsiniz. Araban karayolu ile Gaziantep şehir merkezine 65.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.190 km, Ankara’ya yaklaşık 755 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.163 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Gaziantep Şehir Merkezinde yer alan Gaziantep Havalimanı’na gidebilirsiniz. Gaziantep Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Araban ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Gaziantep’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Gaziantep demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Araban ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.