İçeriğe geç

Antalya Zonguldak Arası Kaç KM

Antalya Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Zonguldak arası kaç km? Antalya Zonguldak arası kaç saat? Antalya Zonguldak yol tarifi? Antalya Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Zonguldak Arası Kaç KM

Antalya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 km’dir. Antalya Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 516 km’dir.

Antalya Zonguldak Arası Kaç KM

Antalya Zonguldak Arası Kaç Saat

Antalya Zonguldak arası kaç saat; Antalya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 516 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.