İçeriğe geç

Antalya Yozgat Arası Kaç KM

Antalya Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Yozgat arası kaç km? Antalya Yozgat arası kaç saat? Antalya Yozgat yol tarifi? Antalya Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Yozgat Arası Kaç KM

Antalya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 km’dir. Antalya Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 484 km’dir.

Antalya Yozgat Arası Kaç KM

Antalya Yozgat Arası Kaç Saat

Antalya Yozgat arası kaç saat; Antalya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Antalya Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 484 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 664 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.