İçeriğe geç

Antalya Yalova Arası Kaç KM

Antalya Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Yalova arası kaç km? Antalya Yalova arası kaç saat? Antalya Yalova yol tarifi? Antalya Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Antalya Yalova Arası Kaç KM

Antalya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 km’dir. Antalya Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 437 km’dir.

Antalya Yalova Arası Kaç KM

Antalya Yalova Arası Kaç Saat

Antalya Yalova arası kaç saat; Antalya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 437 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 614 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.