İçeriğe geç

Antalya Van Arası Kaç KM

Antalya Van arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Van şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Van arası kaç km? Antalya Van arası kaç saat? Antalya Van yol tarifi? Antalya Van arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Van İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Van Arası Kaç KM

Antalya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1529 km’dir. Antalya Van arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1159 km’dir.

Antalya Van Arası Kaç KM

Antalya Van Arası Kaç Saat

Antalya Van arası kaç saat; Antalya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1529 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Antalya Van arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Antalya Van arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1159 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Antalya Van Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Van arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1529 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 85 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 123 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Van Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Van arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.