İçeriğe geç

Antalya Uşak Arası Kaç KM

Antalya Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Uşak arası kaç km? Antalya Uşak arası kaç saat? Antalya Uşak yol tarifi? Antalya Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Uşak Arası Kaç KM

Antalya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 km’dir. Antalya Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 229 km’dir.

Antalya Uşak Arası Kaç KM

Antalya Uşak Arası Kaç Saat

Antalya Uşak arası kaç saat; Antalya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 229 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Antalya Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 298 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.