İçeriğe geç

Antalya Tunceli Arası Kaç KM

Antalya Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Tunceli arası kaç km? Antalya Tunceli arası kaç saat? Antalya Tunceli yol tarifi? Antalya Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Tunceli Arası Kaç KM

Antalya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 km’dir. Antalya Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 813 km’dir.

Antalya Tunceli Arası Kaç KM

Antalya Tunceli Arası Kaç Saat

Antalya Tunceli arası kaç saat; Antalya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Antalya Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Antalya Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 813 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Antalya Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.