İçeriğe geç

Antalya Trabzon Arası Kaç KM

Antalya Trabzon arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Trabzon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Trabzon arası kaç km? Antalya Trabzon arası kaç saat? Antalya Trabzon yol tarifi? Antalya Trabzon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Trabzon İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Trabzon Arası Kaç KM

Antalya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 km’dir. Antalya Trabzon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 903 km’dir.

Antalya Trabzon Arası Kaç KM

Antalya Trabzon Arası Kaç Saat

Antalya Trabzon arası kaç saat; Antalya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Trabzon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Trabzon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 903 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Antalya Trabzon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Trabzon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1194 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 66 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 96 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Trabzon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Trabzon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.