İçeriğe geç

Antalya Tokat Arası Kaç KM

Antalya Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Tokat arası kaç km? Antalya Tokat arası kaç saat? Antalya Tokat yol tarifi? Antalya Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Tokat Arası Kaç KM

Antalya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 km’dir. Antalya Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 644 km’dir.

Antalya Tokat Arası Kaç KM

Antalya Tokat Arası Kaç Saat

Antalya Tokat arası kaç saat; Antalya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Antalya Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 644 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Antalya Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 866 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.