İçeriğe geç

Antalya Sivas Arası Kaç KM

Antalya Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Sivas arası kaç km? Antalya Sivas arası kaç saat? Antalya Sivas yol tarifi? Antalya Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Sivas Arası Kaç KM

Antalya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 km’dir. Antalya Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 636 km’dir.

Antalya Sivas Arası Kaç KM

Antalya Sivas Arası Kaç Saat

Antalya Sivas arası kaç saat; Antalya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Antalya Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 636 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Antalya Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 805 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.