İçeriğe geç

Antalya Şırnak Arası Kaç KM

Antalya Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Şırnak arası kaç km? Antalya Şırnak arası kaç saat? Antalya Şırnak yol tarifi? Antalya Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Şırnak Arası Kaç KM

Antalya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1340 km’dir. Antalya Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1046 km’dir.

Antalya Şırnak Arası Kaç KM

Antalya Şırnak Arası Kaç Saat

Antalya Şırnak arası kaç saat; Antalya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1340 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Antalya Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1046 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Antalya Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1350 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.