İçeriğe geç

Antalya Sinop Arası Kaç KM

Antalya Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Sinop arası kaç km? Antalya Sinop arası kaç saat? Antalya Sinop yol tarifi? Antalya Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Sinop Arası Kaç KM

Antalya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Antalya Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 687 km’dir.

Antalya Sinop Arası Kaç KM

Antalya Sinop Arası Kaç Saat

Antalya Sinop arası kaç saat; Antalya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Antalya Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Antalya Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 687 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Antalya Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.