İçeriğe geç

Antalya Siirt Arası Kaç KM

Antalya Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Siirt arası kaç km? Antalya Siirt arası kaç saat? Antalya Siirt yol tarifi? Antalya Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Siirt Arası Kaç KM

Antalya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1310 km’dir. Antalya Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 999 km’dir.

Antalya Siirt Arası Kaç KM

Antalya Siirt Arası Kaç Saat

Antalya Siirt arası kaç saat; Antalya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1310 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 999 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Antalya Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1310 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 105 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.