İçeriğe geç

Antalya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Antalya Şanlıurfa arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Şanlıurfa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Şanlıurfa arası kaç km? Antalya Şanlıurfa arası kaç saat? Antalya Şanlıurfa yol tarifi? Antalya Şanlıurfa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Şanlıurfa İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Antalya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 km’dir. Antalya Şanlıurfa arası mesafe havayolu ile yaklaşık 719 km’dir.

Antalya Şanlıurfa Arası Kaç KM

Antalya Şanlıurfa Arası Kaç Saat

Antalya Şanlıurfa arası kaç saat; Antalya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Antalya Şanlıurfa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Antalya Şanlıurfa arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 719 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Antalya Şanlıurfa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Şanlıurfa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 967 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Şanlıurfa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Şanlıurfa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.