İçeriğe geç

Antalya Samsun Arası Kaç KM

Antalya Samsun arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Samsun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Samsun arası kaç km? Antalya Samsun arası kaç saat? Antalya Samsun yol tarifi? Antalya Samsun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Samsun İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Antalya Samsun Arası Kaç KM

Antalya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Antalya Samsun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 689 km’dir.

Antalya Samsun Arası Kaç KM

Antalya Samsun Arası Kaç Saat

Antalya Samsun arası kaç saat; Antalya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Antalya Samsun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Antalya Samsun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 689 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Antalya Samsun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Samsun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Samsun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Samsun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.