Antalya Salda Gölü Arası Kaç KM

Antalya Salda Gölü arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Salda Gölü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Salda Gölü arası kaç km? Antalya Salda Gölü arası kaç saat? Antalya Salda Gölü yol tarifi? Antalya Salda Gölü arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Salda Gölü İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık  20,909 km2’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36° 53′ 48.8148” Kuzey ve 30° 42′ 47.9664” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Salda Gölü ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Salda Gölü ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 43,7 km2dir. Salda Gölü ilçesinin coğrafi konumu ise 37.33°K 29.41°D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Salda Gölü Arası Kaç KM

Antalya Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 km’dir.

Antalya Salda Gölü Arası Kaç KM

Antalya Salda Gölü Arası Kaç Saat

Antalya Salda Gölü arası kaç saat; Antalya Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Antalya Salda Gölü arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Antalya Salda Gölü Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Salda Gölü arası mesafe karayolu ile yaklaşık 154 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Salda Gölü Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Salda Gölü arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Salda Gölü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Salda Gölü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.