İçeriğe geç

Antalya Sakarya Arası Kaç KM

Antalya Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Sakarya arası kaç km? Antalya Sakarya arası kaç saat? Antalya Sakarya yol tarifi? Antalya Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Sakarya Arası Kaç KM

Antalya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 km’dir. Antalya Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 424 km’dir.

Antalya Sakarya Arası Kaç KM

Antalya Sakarya Arası Kaç Saat

Antalya Sakarya arası kaç saat; Antalya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 424 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 576 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.