İçeriğe geç

Antalya Rize Arası Kaç KM

Antalya Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Rize arası kaç km? Antalya Rize arası kaç saat? Antalya Rize yol tarifi? Antalya Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Antalya Rize Arası Kaç KM

Antalya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 km’dir. Antalya Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 996 km’dir.

Antalya Rize Arası Kaç KM

Antalya Rize Arası Kaç Saat

Antalya Rize arası kaç saat; Antalya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Antalya Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 996 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Antalya Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1341 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.