İçeriğe geç

Antalya Osmaniye Arası Kaç KM

Antalya Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Osmaniye arası kaç km? Antalya Osmaniye arası kaç saat? Antalya Osmaniye yol tarifi? Antalya Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Antalya Osmaniye Arası Kaç KM

Antalya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 km’dir. Antalya Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 487 km’dir.

Antalya Osmaniye Arası Kaç KM

Antalya Osmaniye Arası Kaç Saat

Antalya Osmaniye arası kaç saat; Antalya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 487 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.