İçeriğe geç

Antalya Niğde Arası Kaç KM

Antalya Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Niğde arası kaç km? Antalya Niğde arası kaç saat? Antalya Niğde yol tarifi? Antalya Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Antalya Niğde Arası Kaç KM

Antalya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 km’dir. Antalya Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 371 km’dir.

Antalya Niğde Arası Kaç KM

Antalya Niğde Arası Kaç Saat

Antalya Niğde arası kaç saat; Antalya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 371 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Antalya Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 503 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.