İçeriğe geç

Antalya Nevşehir Arası Kaç KM

Antalya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Nevşehir arası kaç km? Antalya Nevşehir arası kaç saat? Antalya Nevşehir yol tarifi? Antalya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Antalya Nevşehir Arası Kaç KM

Antalya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 km’dir. Antalya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 403 km’dir.

Antalya Nevşehir Arası Kaç KM

Antalya Nevşehir Arası Kaç Saat

Antalya Nevşehir arası kaç saat; Antalya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Antalya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 403 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.