İçeriğe geç

Antalya Muş Arası Kaç KM

Antalya Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Muş arası kaç km? Antalya Muş arası kaç saat? Antalya Muş yol tarifi? Antalya Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Antalya Muş Arası Kaç KM

Antalya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1295 km’dir. Antalya Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 969 km’dir.

Antalya Muş Arası Kaç KM

Antalya Muş Arası Kaç Saat

Antalya Muş arası kaç saat; Antalya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1295 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Antalya Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 969 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Antalya Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1295 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.