İçeriğe geç

Antalya Muğla Arası Kaç KM

Antalya Muğla arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Muğla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Muğla arası kaç km? Antalya Muğla arası kaç saat? Antalya Muğla yol tarifi? Antalya Muğla arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Muğla İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Muğla ili;

Ege bölgesinde yer alan Muğla ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muğla ili yüzölçümü yaklaşık 12.654 km2’dir. Muğla ilinin coğrafi konumu ise 37.030278°N 28.506389°E GPS koordinatlarıdır.

Antalya Muğla Arası Kaç KM

Antalya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 km’dir. Antalya Muğla arası mesafe havayolu ile yaklaşık 201 km’dir.

Antalya Muğla Arası Kaç KM

Antalya Muğla Arası Kaç Saat

Antalya Muğla arası kaç saat; Antalya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Muğla arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Muğla arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 201 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Antalya Muğla Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Muğla arası mesafe karayolu ile yaklaşık 303 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Muğla Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Muğla arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muğla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muğla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.