İçeriğe geç

Antalya Mersin Arası Kaç KM

Antalya Mersin arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Mersin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Mersin arası kaç km? Antalya Mersin arası kaç saat? Antalya Mersin yol tarifi? Antalya Mersin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Mersin İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Antalya Mersin Arası Kaç KM

Antalya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 km’dir. Antalya Mersin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 350 km’dir.

Antalya Mersin Arası Kaç KM

Antalya Mersin Arası Kaç Saat

Antalya Mersin arası kaç saat; Antalya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Mersin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Mersin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 350 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Antalya Mersin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Mersin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 485 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Mersin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Mersin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.