İçeriğe geç

Antalya Mardin Arası Kaç KM

Antalya Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Mardin arası kaç km? Antalya Mardin arası kaç saat? Antalya Mardin yol tarifi? Antalya Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Mardin Arası Kaç KM

Antalya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 km’dir. Antalya Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 891 km’dir.

Antalya Mardin Arası Kaç KM

Antalya Mardin Arası Kaç Saat

Antalya Mardin arası kaç saat; Antalya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Antalya Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 891 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Antalya Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1153 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.