İçeriğe geç

Antalya Malatya Arası Kaç KM

Antalya Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Malatya arası kaç km? Antalya Malatya arası kaç saat? Antalya Malatya yol tarifi? Antalya Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Antalya Malatya Arası Kaç KM

Antalya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 km’dir. Antalya Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 660 km’dir.

Antalya Malatya Arası Kaç KM

Antalya Malatya Arası Kaç Saat

Antalya Malatya arası kaç saat; Antalya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Antalya Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 660 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Antalya Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 917 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.