İçeriğe geç

Antalya Kütahya Arası Kaç KM

Antalya Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kütahya arası kaç km? Antalya Kütahya arası kaç saat? Antalya Kütahya yol tarifi? Antalya Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kütahya Arası Kaç KM

Antalya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 km’dir. Antalya Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 288 km’dir.

Antalya Kütahya Arası Kaç KM

Antalya Kütahya Arası Kaç Saat

Antalya Kütahya arası kaç saat; Antalya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Antalya Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 288 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Antalya Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 369 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.