Antalya Kumluca Arası Kaç KM

Antalya Kumluca arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kumluca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kumluca arası kaç km? Antalya Kumluca arası kaç saat? Antalya Kumluca yol tarifi? Antalya Kumluca arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kumluca İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık 20,909 km2’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kumluca ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kumluca ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,225 km2’dir. Kumluca ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 22′ 1.0092” Kuzey ve 30° 17′ 8.7540” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kumluca Arası Kaç KM

Antalya Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 100 km’dir. Antalya Kumluca arası mesafe havayolu ile yaklaşık 70 km’dir.

Antalya Kumluca Arası Kaç KM

Antalya Kumluca Arası Kaç Saat

Antalya Kumluca arası kaç saat; Antalya Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 100 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kumluca arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kumluca arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 70 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Antalya Kumluca Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kumluca arası mesafe karayolu ile yaklaşık 100 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kumluca Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kumluca arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kumluca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kumluca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.