İçeriğe geç

Antalya Konya Arası Kaç KM

Antalya Konya arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Konya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Konya arası kaç km? Antalya Konya arası kaç saat? Antalya Konya yol tarifi? Antalya Konya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Konya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Konya Arası Kaç KM

Antalya Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 302 km’dir. Antalya Konya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 192 km’dir.

Antalya Konya Arası Kaç KM

Antalya Konya Arası Kaç Saat

Antalya Konya arası kaç saat; Antalya Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 302 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Konya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Konya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 192 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Antalya Konya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Konya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 302 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Konya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Konya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.