İçeriğe geç

Antalya Kocaeli Arası Kaç KM

Antalya Kocaeli arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kocaeli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kocaeli arası kaç km? Antalya Kocaeli arası kaç saat? Antalya Kocaeli yol tarifi? Antalya Kocaeli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kocaeli İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Kocaeli Arası Kaç KM

Antalya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 km’dir. Antalya Kocaeli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 447 km’dir.

Antalya Kocaeli Arası Kaç KM

Antalya Kocaeli Arası Kaç Saat

Antalya Kocaeli arası kaç saat; Antalya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Kocaeli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kocaeli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 447 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Kocaeli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kocaeli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 636 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kocaeli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kocaeli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.