İçeriğe geç

Antalya Kırşehir Arası Kaç KM

Antalya Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kırşehir arası kaç km? Antalya Kırşehir arası kaç saat? Antalya Kırşehir yol tarifi? Antalya Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kırşehir Arası Kaç KM

Antalya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 548 km’dir. Antalya Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 393 km’dir.

Antalya Kırşehir Arası Kaç KM

Antalya Kırşehir Arası Kaç Saat

Antalya Kırşehir arası kaç saat; Antalya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 548 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Antalya Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 393 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 548 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.