İçeriğe geç

Antalya Kırıkkale Arası Kaç KM

Antalya Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kırıkkale arası kaç km? Antalya Kırıkkale arası kaç saat? Antalya Kırıkkale yol tarifi? Antalya Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kırıkkale Arası Kaç KM

Antalya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 km’dir. Antalya Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 409 km’dir.

Antalya Kırıkkale Arası Kaç KM

Antalya Kırıkkale Arası Kaç Saat

Antalya Kırıkkale arası kaç saat; Antalya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 409 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Antalya Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 552 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.