İçeriğe geç

Antalya Kilis Arası Kaç KM

Antalya Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kilis arası kaç km? Antalya Kilis arası kaç saat? Antalya Kilis yol tarifi? Antalya Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kilis Arası Kaç KM

Antalya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 km’dir. Antalya Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 571 km’dir.

Antalya Kilis Arası Kaç KM

Antalya Kilis Arası Kaç Saat

Antalya Kilis arası kaç saat; Antalya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Antalya Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık12 saat sürmektedir. Antalya Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 571 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Antalya Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 891 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.