İçeriğe geç

Antalya Kayseri Arası Kaç KM

Antalya Kayseri arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kayseri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kayseri arası kaç km? Antalya Kayseri arası kaç saat? Antalya Kayseri yol tarifi? Antalya Kayseri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kayseri İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kayseri Arası Kaç KM

Antalya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Antalya Kayseri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 466 km’dir.

Antalya Kayseri Arası Kaç KM

Antalya Kayseri Arası Kaç Saat

Antalya Kayseri arası kaç saat; Antalya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Antalya Kayseri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kayseri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 466 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Kayseri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kayseri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kayseri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kayseri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.