İçeriğe geç

Antalya Kastamonu Arası Kaç KM

Antalya Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kastamonu arası kaç km? Antalya Kastamonu arası kaç saat? Antalya Kastamonu yol tarifi? Antalya Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kastamonu Arası Kaç KM

Antalya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 km’dir. Antalya Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 565 km’dir.

Antalya Kastamonu Arası Kaç KM

Antalya Kastamonu Arası Kaç Saat

Antalya Kastamonu arası kaç saat; Antalya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Antalya Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 565 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Antalya Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 715 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.