Antalya Kaş Arası Kaç KM

Antalya Kaş arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kaş arası kaç km? Antalya Kaş arası kaç saat? Antalya Kaş yol tarifi? Antalya Kaş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kaş İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kaş ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kaş ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,750 km2’dir. Kaş ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 11′ 59.6868” Kuzey ve 29° 38′ 22.3764” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kaş Arası Kaç KM

Antalya Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 km’dir. Antalya Kaş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 122 km’dir.

Antalya Kaş Arası Kaç KM

Antalya Kaş Arası Kaç Saat

Antalya Kaş arası kaç saat; Antalya Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kaş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kaş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 122 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

10 dakika

Antalya Kaş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kaş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kaş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kaş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.