İçeriğe geç

Antalya Kars Arası Kaç KM

Antalya Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kars arası kaç km? Antalya Kars arası kaç saat? Antalya Kars yol tarifi? Antalya Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kars Arası Kaç KM

Antalya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1441 km’dir. Antalya Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1151 km’dir.

Antalya Kars Arası Kaç KM

Antalya Kars Arası Kaç Saat

Antalya Kars arası kaç saat; Antalya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1441 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Antalya Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1151 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Antalya Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1441 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 80 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 116 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.