İçeriğe geç

Antalya Karaman Arası Kaç KM

Antalya Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Karaman arası kaç km? Antalya Karaman arası kaç saat? Antalya Karaman yol tarifi? Antalya Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Karaman Arası Kaç KM

Antalya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 km’dir. Antalya Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 226 km’dir.

Antalya Karaman Arası Kaç KM

Antalya Karaman Arası Kaç Saat

Antalya Karaman arası kaç saat; Antalya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 226 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Antalya Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 328 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.