İçeriğe geç

Antalya Karabük Arası Kaç KM

Antalya Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Karabük arası kaç km? Antalya Karabük arası kaç saat? Antalya Karabük yol tarifi? Antalya Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Karabük Arası Kaç KM

Antalya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 km’dir. Antalya Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 509 km’dir.

Antalya Karabük Arası Kaç KM

Antalya Karabük Arası Kaç Saat

Antalya Karabük arası kaç saat; Antalya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Antalya Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 509 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.