Antalya Kapadokya Arası Kaç KM

Antalya Kapadokya arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kapadokya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kapadokya arası kaç km? Antalya Kapadokya arası kaç saat? Antalya Kapadokya yol tarifi? Antalya Kapadokya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kapadokya İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık 20,909 km2’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36° 53′ 48.8148” Kuzey ve 30° 42′ 47.9664” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kapadokya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 568 km2dir. Kapadokya ilçesinin coğrafi konumu ise 38°39′30″K 34°51′13″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kapadokya Arası Kaç KM

Antalya Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 km’dir.

Antalya Kapadokya Arası Kaç KM

Antalya Kapadokya Arası Kaç Saat

Antalya Kapadokya arası kaç saat; Antalya Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kapadokya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Antalya Kapadokya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 575 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kapadokya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kapadokya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kapadokya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapadokya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.