İçeriğe geç

Antalya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Antalya Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Kahramanmaraş arası kaç km? Antalya Kahramanmaraş arası kaç saat? Antalya Kahramanmaraş yol tarifi? Antalya Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Antalya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 852 km’dir. Antalya Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 561 km’dir.

Antalya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Antalya Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Antalya Kahramanmaraş arası kaç saat; Antalya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 852 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 561 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Antalya Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 852 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 69 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.