İçeriğe geç

Antalya Isparta Arası Kaç KM

Antalya Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Isparta arası kaç km? Antalya Isparta arası kaç saat? Antalya Isparta yol tarifi? Antalya Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Isparta Arası Kaç KM

Antalya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 km’dir. Antalya Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 98 km’dir.

Antalya Isparta Arası Kaç KM

Antalya Isparta Arası Kaç Saat

Antalya Isparta arası kaç saat; Antalya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 98 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Antalya Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 128 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.