İçeriğe geç

Antalya Iğdır Arası Kaç KM

Antalya Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Iğdır arası kaç km? Antalya Iğdır arası kaç saat? Antalya Iğdır yol tarifi? Antalya Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Iğdır Arası Kaç KM

Antalya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1527 km’dir. Antalya Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1210 km’dir.

Antalya Iğdır Arası Kaç KM

Antalya Iğdır Arası Kaç Saat

Antalya Iğdır arası kaç saat; Antalya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1527 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Antalya Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Antalya Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1210 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Antalya Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1527 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 123 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.