İçeriğe geç

Antalya Hatay Arası Kaç KM

Antalya Hatay arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Hatay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Hatay arası kaç km? Antalya Hatay arası kaç saat? Antalya Hatay yol tarifi? Antalya Hatay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Hatay İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Antalya Hatay Arası Kaç KM

Antalya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 km’dir. Antalya Hatay arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

Antalya Hatay Arası Kaç KM

Antalya Hatay Arası Kaç Saat

Antalya Hatay arası kaç saat; Antalya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Hatay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Antalya Hatay arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Antalya Hatay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Hatay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 776 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Hatay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Hatay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.