İçeriğe geç

Antalya Hakkari Arası Kaç KM

Antalya Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Hakkari arası kaç km? Antalya Hakkari arası kaç saat? Antalya Hakkari yol tarifi? Antalya Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Antalya Hakkari Arası Kaç KM

Antalya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1519 km’dir. Antalya Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1156 km’dir.

Antalya Hakkari Arası Kaç KM

Antalya Hakkari Arası Kaç Saat

Antalya Hakkari arası kaç saat; Antalya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1519 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 17 saat sürmektedir. Antalya Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1156 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

17 saat

Otobüs ile;

19 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Antalya Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1519 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 84 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 122 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.