İçeriğe geç

Antalya Gaziantep Arası Kaç KM

Antalya Gaziantep arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Gaziantep şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Gaziantep arası kaç km? Antalya Gaziantep arası kaç saat? Antalya Gaziantep yol tarifi? Antalya Gaziantep arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Gaziantep İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Antalya ili yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS  koordinatlarıdır.

Antalya Gaziantep Arası Kaç KM

Antalya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 km’dir. Antalya Gaziantep arası mesafe havayolu ile yaklaşık 593 km’dir.

Antalya Gaziantep Arası Kaç KM

Antalya Gaziantep Arası Kaç Saat

Antalya Gaziantep arası kaç saat; Antalya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Gaziantep arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Antalya Gaziantep arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 593 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Antalya Gaziantep Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Gaziantep arası mesafe karayolu ile yaklaşık 821 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Gaziantep Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Gaziantep arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.