Antalya Fethiye Arası Kaç KM

Antalya Fethiye arası kaç km; yazımızda öncelikle Antalya ve Fethiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Antalya Fethiye arası kaç km? Antalya Fethiye arası kaç saat? Antalya Fethiye yol tarifi? Antalya Fethiye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Antalya ile Fethiye İli Hakkında Genel Bilgiler

Antalya ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya ilinin yüzölçümü yaklaşık 20,909 km²’dir. Antalya ilinin coğrafi konumu ise 36°53′K 30°41′D GPS koordinatlarıdır.

Fethiye ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Fethiye ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 875 km2dir. Fethiye ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 39′ 33.2820” Kuzey ve 29° 7′ 34.8492” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Antalya Fethiye Arası Kaç KM

Antalya Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 km’dir. Antalya Fethiye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 144 km’dir.

Antalya Fethiye Arası Kaç KM

Antalya Fethiye Arası Kaç Saat

Antalya Fethiye arası kaç saat; Antalya Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Fethiye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya Fethiye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 144 kilometredir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Antalya Fethiye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Antalya Fethiye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 210 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Antalya Fethiye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Antalya Fethiye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Antalya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Antalya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Fethiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Fethiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.